0
0
0

Історія гіпсокартону

Історія гіпсокартону

До гіпсокартону була штукатурка .....


Гіпс існує вже тисячі років. Стародавні єгиптяни спалювали гіпс на вогнищах під відкритим небом для виготовлення штукатурки. Греки і римляни використовували гіпс для архітектури та декоративної скульптури. Гіпсові скульптури були знайдені при розкопках стародавнього міста Помпеї. Гіпс зустрічається у всій близькосхідної архітектури. Вавилоняни жили в будинках з гіпсовими стінами. У синагозі Абухав Цфат в Ізраїлі ведуться великі штукатурні роботи. Гіпс навіть зустрічається в японській архітектурі. Чому гіпсокартон замінив штукатурку в більшості будівельних робіт? Як стався цей перехід?


У 19 столітті штукатурка широко використовувалася в житловому будівництві. До початку 20-го століття штукатурка все ще була галузевим стандартом, широко використовувалася як в житловому, так і в комерційному будівництві. Більшість будинків, побудованих на східному узбережжі і Середньому Заході, покриті штукатуркою. Але це поступово змінилося в 1940-х і 1950-х роках.


"Народження" гіпсокартону.


У 1903 році компанія Gypsum Company (USG) винайшла продукт під назвою Pryobar. Пріобар був проданий у вигляді невеликих плиток для вогнезахисту. Компанія Sacket Plaster Board винайшла SacketBoard на самому початку 1900-х років. SacketBoard - це панель з декількох шарів штукатурки та паперу. Компанія US Gypsum (USG) придбала компанію Sacket Plaster Board в 1909 році. Всього кілька років тому, в 1916 році, USG винайшла продукт, який вони назвали Sheetrock. Однак більшість будівельників не поспішали використовувати новий матеріал. Гіпс був навколо протягом тисячоліть. Що буде впливати на будівельників, щоб зробити зміни в гіпсокартон?


Коли гіпсокартон вперше почав завойовувати популярність в будівництві, його часто використовували разом з гіпсом. Листи гіпсокартону товщиною в чверть дюйма використовувалися в якості заміни дерев'яної планки. Після того, як гіпсокартон був встановлений поверх голих шпильок, один або два тонких шару штукатурки були розподілені по всій поверхні. Таким чином, готова поверхня була ще повністю зроблена з гіпсу. У міру вдосконалення технології гіпсокартону стало можливим фарбувати безпосередньо, без необхідності нанесення штукатурки. Сьогодні, тільки з'єднання, де два листа гіпсокартону зустрічаються, проклеіни і оброблені, щоб створити гладкі стіни.


Менше праці означає меншу вартість!


Праця, залучений в традиційні штукатурні роботи, значний. Однак за допомогою спеціальних інструментів майстер може розрізати великі листи гіпсокартону до потрібного розміру, а також пришпилити або пригвинтити їх на місце. Замість того, щоб затирати всю стіну двома або трьома шарами штукатурки, оздоблювального гіпсокартону потрібно тільки проклеїти і зашпаклювати шви, кути і саморізи. Трудовитрати на штукатурні роботи можуть бути в 4 рази більше, ніж потрібно для підвішування, скотча і обробки гіпсокартону В результаті збільшення залученості робочої сили штукатурні роботи набагато дорожче, ніж гіпсокартон. Це основна причина, по якій все більше будівельників почали використовувати гіпсокартон в новому будівництві.

Щоб обштукатурити будинок, на голі цвяхи були прибиті тонкі дерев'яні планки, звані маяками. При установці дерев'яної планки між кожною смугою дерева залишався зазор від чверті дюйма до половини дюйма. Базовий шар штукатурки потім наносили на планку, щоб створити фундамент. Базовий шар штукатурки проштовхували через щілини між смугами планки, щоб закріпити його на поверхні. Коли базовий шар висох, він створив так звані «ключі», які утримують штукатурку на місці. Нарешті, один або два шари штукатурки були нанесені поверх, щоб згладити будь-які недоліки. Готова штукатурка була товщиною від 5/8 до 3/4 дюймів.Після Другої світової війни кілька факторів об'єдналися, щоб створити розширення нерухомості, яке прискорило використання гіпсокартону. Після руйнівних наслідків Другої світової війни, яка прийшла до зцілення Великої депресії, багато людей відчайдушно бажали повернення до ідеалів здійснення американської мрії. Закон про житло 1949 року сприяв будівництву тисяч будинків по всій території Сполучених Штатів. Крім того, з розвитком системи міждержавних автомагістралей все більше і більше людей переїжджали в передмістя. Саме в цьому контексті Drywall став лідером галузі. До кінця 1950-х і 1960-х років, хоча гіпс все ще знаходили в новому будівництві, гіпсокартон почав використовуватися все частіше.


Гіпсокартон стає галузевим стандартом.


Гіпсокартон продовжує поліпшуватися. Сьогодні ви можете придбати листи гіпсокартону практично будь-якого необхідного розміру. На додаток до різноманітності довжини і ширини, існують різні типи гіпсокартону для різних застосувань. Вогнезахисні гіпсокартонні панелі використовуються практично у всіх типах конструкцій. Існують гіпсокартонні панелі, які витримують підвищену вологість. Існує гіпсокартон, який протистоїть росту цвілі. Також можна знайти ГКЛ, який протистоїть вдавленню для використання в місцях з інтенсивним рухом або зловживаннями. Існує гіпсокартон, спеціально розроблений для застосування в шахтах ліфта, де протипожежний захист надзвичайно важлива.

Відгуків:
Схожі статті
23.04.2020
Яка сама "здорова" теплоізоляція?
Яка сама "здорова" теплоізоляція?
При розгляді питання про утеплення вашого нового або старого будинку, ми повинні рекомендувати мінеральну вату без формальдегіду. Беззбитковість для варіантів, які посіли друге місце, включає целлюлозную начинку або традиційне скловолокно...
09.06.2020
Лінолеум - переваги і недоліки
Лінолеум - переваги і недоліки
Ви все ще задається питанням, який тип підлогового покриття ви повинні встановити в своєму будинку? Ну, перш ніж зробити великий крок, ви можете розглянути питання про різні типи підлогових покриттів. ..
16.06.2020
Як перевірити наявну систему утеплювання будинку
Як перевірити наявну систему утеплювання будинку
При правильній кількості теплоізоляції можна забезпечити збереження тепла в будинку, незважаючи на сильний холод на вулиці. І завдяки цьому будинок може бути енергоефективним, що не тільки добре для нього з точки зору капітальних витрат, але й корисн..
22.06.2020
Переваги покупки будматеріалів в інтернет-магазині
Переваги покупки будматеріалів в інтернет-магазині
Купуючи в інтернет-магазинах, ви економите час і кошти. Купуючи будівельні матеріали, ми говоримо про великих кількостях, тому варто вибрати надійного і постійного постачальника. ..
01.09.2020
Переваги та недоліки цегляних конструкцій
Переваги та недоліки цегляних конструкцій
Там, де використовуються цегла і камінь, фарбування не потрібно, а кладка забезпечує остаточну обробку. Можливість пофарбувати будинок означає, що цей метод будівництва вимагає мінімального обслуговування після установки. Отже, створення більш економ..
23.09.2020
Автоматичний вимикач і принципи його роботи
Автоматичний вимикач і принципи його роботи
Автоматичний вимикач - це перемикаючий пристрій, яким можна керувати вручну і автоматично для управління і захисту системи електропостачання. Оскільки сучасна енергосистема має справу з великими струмами, при проектуванні автоматичного вимикача слід ..
06.03.2021
Гіпсокартон Knauf - лідер продажів на будівельних базах України
Гіпсокартон Knauf - лідер продажів на будівельних базах України
Ціни на гіпсокартон будуть залежати від розміру самого листа і області його безпосереднього застосування...
Рекомендовані товари