0
0
0

Історія цементу

Історія цементу

Протягом всієї історії люди використовували цемент в якості основного будівельного матеріалу. Єгиптяни використовували кальцинований гіпс для будівництва, в той час як римляни і греки додавали в вапно пісок і грубі камені, щоб зробити розчин. Однак римлянам приписують винахід цементу. Римляни використовували вулканічний попіл і пуццолановий бетон в будівництві гавані.

Не маючи доступу до вулканічному попелу, англійці використовували щебінь або цегла в якості бетону. Отже, римляни були, ймовірно, першою цивілізацією, яка маніпулювала цементоподобним матеріалом для будівництва.

Використання цементу в якості будівельного матеріалу скоротилося після розпаду Римської імперії. Багато людей почали використовувати розчин, що затвердів в результаті карбонізації вапна, що було відносно повільним процесом. Середньовічні собори в Англії і Франції були побудовані масонами, яким не вистачало технологій для маніпулювання цементними матеріалами, як римляни зробили тисячу років тому.

Епоха Просвітництва та Ренесанс відкрили інший спосіб мислення, який привів до промислової революції. У Великобританії протягом 18-го століття безперервна втрата військових кораблів і торгових суден допомогла просунути технологію цементу далі з будівництвом маяків, щоб допомогти мінімізувати втрату судів в бою. У 1759 році Джон Смітон, інженер і муляр, будував маяк біля узбережжя Корнуолла, коли виявив, що суміш глини, води і подрібненого слимака, виробленого із заліза і вапна, може зробити будівельний розчин.Пізніше Джозеф Аспдін отримав патент на матеріал під назвою «Портлендський цемент», який він справив випалюванням суміші тонкоизмельченной глини і вапняку, поки вапняк НЕ прожарити. Хоча Аспдін вважається тим, хто першим винайшов портландцемент, його цемент був більш низької якості в порівнянні з сучасним портландцементом, так як більш рання форма була проведена при набагато нижчій температурі. Проте, його інновація розглядається як великий розвиток в бетонному будівництві. Ісаак Джонсон зробив перший сучасний портландцемент в 1845 році, змішуючи глину і крейда і обпікаючи суміш при надзвичайно високих температурах. Висока температура справила високоякісний цемент як той, який використовується сьогодні.

Хоча матеріали, які Джонсон використовував для виготовлення портландцементу, такі ж, як і ті, які ми використовуємо сьогодні, три важливі події в процесі виробництва цементу привели до виробництва сучасного портландцементу:

  • розробка обертових печей;
  • додавання гіпсу в настройки контролю;
  • подрібнення клінкеру та іншої сировини за допомогою кульових млинівю

На початку 20-го століття вертикальний вал був замінений обертовими печами, які спочатку використовувалися для виробництва вапна. Це дозволило матеріалів, використовуваних у виробництві цементу, бути нагрітим до набагато більш високої температури через що випромінюється теплопередачу. Крім того, оскільки клінкер постійно переміщається всередині печі, там досягається постійна температура, що створює зону випалу.

Відгуків:
Рекомендовані товари